Foto: Jak se náš plyšový Lojzík narodil v chráněné šicí dílně Ergo

Při rozsvícení stromečku před Filmovým uzlem jsme hvězdným prachem slavnostně pokřtili plyšového Lojzíka z připravovaného animovaného seriálu. Jak vypadala jeho výroba v chráněné šicí dílně Ergo Zlín? Podívejte se :)

Výjimečné prasátko si zaslouží výjimečnou péči a přístup. Proto jsme se rozhodli oslovit Janu Kubečkovou z chráněné šicí dílny Ergo Zlín, kde mají bohaté zkušenosti s tvorbou krásných hraček, maskotů a doplňků. První prototyp vznikl podle obrázků a kreseb Lojzíka. Během léta pak Jana společně s Pavlem a Ťáňou Ondrašíkovými – autory knih a seriálu – doladila finální podobu, látku do uší a další drobné detaily.

Vytvarování Lojzíka bylo poměrně náročné, celý tým chráněné dílny si ale se všemi výzvami poradil opravdu skvěle. Moc děkujeme za úžasnou spolupráci a krásný výsledek, ze kterého máme všichni velkou radost! A hlavně děti, které si konečně Lojzíka mohou odnést domů a přitulit se k němu :)

 

Pořiďte si Lojzíka domů

Plyšového Lojzíka si můžete zakoupit v Lojzíkově krámku na recepci Filmového uzlu společně s knihami a dalšími dárečky s motivy z animovaného seriálu O prasátku Lojzíkovi.

 

Fotogalerie z chráněné šicí dílny

 

A hotoví Lojzíci :)

Prasátko Lojzík Plyšové

Řekněte o tom svým přátelům: