Foto: Rozsvícení vánočního stromečku a křest plyšového prasátka Lojzíka

Prasátko Lojzík Plyšové

Chro chro :) V pátek 1. 12. jsme před Filmovým uzlem rozsvítili vánoční stromeček a pokřtili plyšového hrdinu z připravovaného seriálu O prasátku Lojzíkovi. Moc děkujeme všem, kdo jste se přišli podívat do sněhem zasypaných filmových ateliérů, dali si Lojzíkův punč, poslali vzkaz dlouhonosému prasátku a pohráli si s námi v Tvořivém chlívku.

O kouzelnou atmosféru večera se postaraly děti a paní učitelky z MŠ Kudlov, které zahrály na flétny a zazpívaly několik krásných vánočních písní. Po hudebním vystoupení už se začalo něco nedočkavě třepat v papírové krabici vedle podia. Byl tedy nejvyšší čas otevřít víko a ukázat světu zbrusu nové plyšové Lojzíky, kteří vznikli pod rukama šikovných dam v chráněné šicí dílně Ergo ve Zlíně.

Hvězdu nově připravovaného seriálu O prasátku Lojzíkovi, který vzniká přímo ve Filmovém uzlu, pokřtili hvězdným prachem autoři seriálu i knižní předlohy Pavel a Táňa Ondrašíkovi, Jana Kubečková z chráněné šicí dílny Ergo, a také iniciátor celého projektu Filmového uzlu Zdeněk Talaš. Po křtu jsme kouzelným zaříkávadlem rozsvítili vánoční stromeček před Filmovým uzlem a pozvali děti i rodiče do kavárny a expozice Tvořivý chlívek.

Tip na vánoční dárek:
Nové plyšové prasátko můžete pořídit na recepci Filmového uzlu společně s knihami O prasátku Lojzíkovi a dalšími dárkovými předměty jako jsou klíčenky, placky nebo Lojzíkovo pexeso.

Fotogalerie

Řekněte o tom svým přátelům: