Programy pro školy a skupiny

Zábavné edukační programy pro děti základních i středních škol, zkrátka pro všechny! Přizpůsobíme vám na míru program v animačních dílnách, v Patře legend a Kinosálku. Všechny programy lze kombinovat a přizpůsobit dle potřeby.

Základní a střední školy

Workshop animace

Workshop ve výtvarné dílně pod vedením lektorů. Žáci se rozdělí do skupin a v rámci týmové spolupráce vymyslí scénář filmu, vyrobí vlastní scénu, postavy a především krátký animovaný snímek technikou stop-motion animace za použití profesionálního animačního softwaru Dragonframe.

délka: cca 2 hodiny

  • je možno spojit i s obědem přímo ve Filmovém uzlu
  • kapacita: 1 třída (max. 30 žáků)
  • případně kombinace: jedna třída animuje, druhá mezitím absolvuje komentovanou prohlídku expozic Filmového uzlu a následně se vystřídají
  • pedagogický dozor zdarma

Tip:
Spojte animační workshopy tematicky s projektem a výukou ve škole. Stanovte žákům jednotné téma, které vám bude zapadat do učebních osnov. Scénáře k filmům si můžete připravit již ve škole, žáci tak budou mít během workshopu více času na samotnou animaci.

Výlet do historie – Patro legend

Komentovaná prohlídka Patra legend – rozsáhlá a jedinečně vizuálně zpracovaná expozice věnované historii a osobnostem zlínských filmových ateliérů.

Během prohlídky s naším průvodcem Zdeňkem Krupou (bývalý spolupracovník Karla Zemana) se dozvíte mnoho zajímavostí o vzniku a vývoji filmových ateliérů na kopci nad Zlínem a především o osobnostech, které jsou s tímto výjimečným místem spojeny. Nejen Hermína Týrlová a Karel Zeman, ale také Elmar Klos, Zdeněk Liška, Josef Pinkava a další významní filmoví tvůrci.

Připomenete si také dnes už legendární Filmové žně, poválečné období a mnoho dalších událostí i poutavých příběhů z bohaté historie zlínských ateliérů.

Součástí jsou dobové projekce reklam a filmů, které zde vznikly. Nechybí ani krásné filmové plakáty a sekce věnovaná tvorbě Hermíny Týrlové.

  • délka: 1 hodina – komentovaná prohlídka
  • kapacita: 1 třída
  • případně kombinace: jedna třída je v Patře legend, druhá mezitím tvoří v animační dílně
  • pedagogický dozor zdarma
  • Výklad a způsob prohlídky přizpůsobíme věku návštěvníků.


Ceník programů pro školy

Standardní programy – cena za 1 žáka:

Workshopy animace – 200 Kč

Expozice – 60 Kč

Kombinace obou programů – 230 Kč

Pedagogický dozor – zdarma

Programy na míru

Pro ceny programů na míru
(delší workshopy, akce spojené s obědem u nás, teambuilding pro učitele,…)
nás prosím kontaktujte.


Kontakty

Veškeré informace o volných termínech a další podrobnosti:

+420 702 221 080
belejova@filmovyuzel.cz

Řekněte o tom svým přátelům: