Foto: Inspirativní konference TEDxZlín 2017 ve Filmovém uzlu

V sobotu 28. 10. 2017 se ve Filmovém uzlu konal třetí ročník TEDxZlín. V den státního svátku se celý dům proměnil v místo inspirace, setkávání a také „Myšlenek hodných šíření – Ideas worth spreading“, což je známý slogan konferencí TED po celém světě.

Ve třetím patře vyrostlo podium, na kterém se v průběhu dne vystřídalo několik osobností. Devět řečníků, devět zajímavých témat.

Sporthacker Vít Schlesinger nás například naučil dýchat nosem, vědkyně Anna Fučíková poodhalila úžasný svět nanokrystalů, spoluzakladatel EDUin Tomáš Feřtek představil inovativní české školy, přímo na podiu kreslil malíř lidského těla Radek Petříček, o strachu ve společnosti mluvil ředitel Skautského institutu Miloš Říha.

Do vesmíru jsme nahlédli se zlínským astronomem Jakubem Juráněm, praktické tipy na cestování nejen v ponožkách předal Dominik Ilichman, fascinující pohled na evoluci nabídl kněz a biolog Marek Orko Vácha. Pořadatelé k jednomu TEDx talku dokonce vyzvali zájemce z publika. A tak jsme si mohli výbornou improvizovanou přednášku poslechnout od kameramana akce.

O zahájení a zakončení se postaral talentovaný jedenáctiletý Michal Kunst ze Zlína, který nás ohromil i dojal zpěvem opery.

Doprovodný program konference probíhal v celém domě. Návštěvníci si mohli prohlédnout stálé expozice, relaxovat v kinosálu nebo obdivovat část aktuálně probíhající výstavy Salvadora Dalího, která zůstala jako malá ochutnávka v prostorách třetího patra. Na závěr příjemného dne jsme se přesunuli do naší filmové kavárny, kde se během afterparty diskutovalo ještě dlouho do noci.

Těší nás, že jsme mohli poskytnout zázemí pro výjimečnou inspirativní akci.

www.tedxzlin.cz

 

Fotogalerie

Řekněte o tom svým přátelům: