V Den Zlínského kraje bude také otevřen FILMOVÝ UZEL ZLÍN

V Den Zlínského kraje bude také otevřen FILMOVÝ UZEL ZLÍN

V sobotu 1. 10. 2016 se ve Zlíně uskuteční sedmý ročník Dne Zlínského kraje. Již tradiční a oblíbená akce nabídne nejbohatší program v dosavadní historii této oslavy regionu a krajského úřadu. Uskuteční se osvědčené akce, připraveny však budou i novinky. Jednou z nich je otevření FILMOVÉHO UZLU ZLÍN, který je oficiálním partnerem Dne Zlínského kraje.

Filmoví nadšenci se budou moci v prostorách nového multimediálního centra ve zlínských filmových ateliérech na Kudlově zúčastnit komentovaných prohlídek. K vidění budou tři expoziční patra, která všem generacím nabídnou výpravně zpracovaný vznik a vývoj zlínského filmu, dále výstavu fotografií Antonína Horáka, zlínského kameramana, fotografa a režiséra a v posledním patře zábavu s prasátkem Lojzíkem pro nejmenší návštěvníky a jejich hravé rodiče.

Součástí programu budou i výtvarné díly a tvorba animovaných snímků. Lektor vysvětlí návštěvníkům, jak nakreslit charakter postavy, názorně jim předvede základní principy animace. Děti budou rozděleny do skupin, ve kterých si vytvoří krátký animovaný snímek. Ten si mohou následně promítnout či odeslat e-mailem.

FILMOVÝ UZEL ZLÍN bude otevřen od 9.00 do 15.00 hodin. Vstupné do expozic bude v Den Zlínského kraje mimořádně sníženo o 50 %. Prostory objektu jsou plně bezbariérové. Kapacita není nijak omezena. Parkovat lze na parkovišti před areálem filmových ateliérů.

Řekněte o tom svým přátelům: