Úsměvy smutných mužů s Jaroslavem Duškem se natáčely na zlínské radnici i ve Filmovém uzlu

Filmový uzel Zlín je koproducentem celovečerního filmu režiséra Dana Svátka Úsměvy smutných mužů. Proto jsme v sobotu 2. 9. 2017 nemohli chybět na tiskové konferenci a natáčení s Jaroslavem Duškem na zlínské radnici. Z centra města se pak štáb přesunul do Filmového uzlu, kde během víkendu vznikly další záběry. Shodou okolností téměř na den přesně 81 let od doby, kdy zde v tehdy nově postaveném ateliéru a laboratořích na konci srpna roku 1936 dokončili první krátký film – baťovskou reklamu Podzimní rozmary.

Tisková konference s Jaroslavem Duškem

Jaroslav Dušek hraje ve filmu geniálního matematika a úředníka, proto se jedna scéna a následná tisková konference odehrála přímo v budově zlínské radnice. Novináři měli nejdříve možnost sledovat přímý přenos z natáčení ve vedlejší zasedací místnosti. Poté se známý herec společně s autorem knižní předlohy Josefem Formánkem, režisérem Danem Svátkem, producenty a dalšími partnery filmu setkali v obřadní síni se zástupci médií. Filmový uzel zde coby koproducenta filmu zastupoval výkonný ředitel Lukáš Sušila.

Tisková konference s Jaroslavem Duškem. Filmový uzel coby koproducenta filmu zastupoval ředitel Lukáš Sušila.

Natáčení ve Filmovém uzlu

Po tiskové konferenci se štáb přesunul na kudlovské ateliéry do budovy Filmového uzlu, kde při západu slunce proběhlo natáčení společenské scény na terase v pátem patře. V neděli se pak třetí výstavní patro proměnilo ve velkou animační dílnu. Jeden z hlavních hrdinů snímku, herec Ivan Franěk, je totiž animátor a v tomto studiu proběhne další důležitá část filmu i jeho osobního příběhu.

Natáčení na terase Filmového uzlu.

Filmový uzel podporuje návrat filmové tvorby do Zlína

„Velmi nás těší, že kromě animovaného seriálu O prasátku Lojzíkovi, který vzniká přímo u nás ve Filmovém uzlu, můžeme podpořit další projekt. Naším záměrem je postupně oživit areál ateliérů a vrátit do Zlína filmovou tvorbu. Úsměvy smutných mužů do toho velmi dobře zapadají, proto jsme se rozhodli je podpořit a stát se koproducentem. Film má hlubší myšlenku a poselství, vzniká z velké části ve Zlíně, na snímku se podílí také samotné město, zlínská IS Produkce a další partneři z regionu. Režisér Dan Svátek zde navíc studoval, vše do sebe tedy zapadá. Těší nás i natáčení přímo v našich prostorách, kdy si filmaři vybrali terasu v pátém a speciálně vytvořenou animační dílnu ve třetím patře,“ říká Zdeněk Talaš, zakladatel Filmového uzlu.

Natáčení ve třetím výstavním patře Filmového uzlu

Hořká komedie má premiéru v dubnu 2018

Úsměvy smutných mužů je hořká komedie na motivy stejnojmenného knižního bestselleru Josefa Formánka. Herci Jaroslav Dušek, David Švehlík, Ondřej Malý a Ivan Franěk v něm ztvárňují čtyři chlápky v nejlepších letech, které závislost na alkoholu dostane až do léčebny. Ze závislosti se hlavní hrdinové rozhodnou doslova vyběhat, proto se část filmu natáčela i na několika běžeckých závodech v ČR. Jestli se jim to podaří, to se uvidíte při premiéře v dubnu 2018.

 

Fotogalerie

Tisková konference s Jaroslavem Duškem:

Natáčení ve Filmovém uzlu Zlín:

Řekněte o tom svým přátelům: