Rozsvícení vánočního stromečku s prasátkem Lojzíkem v pátek 1. 12. 2017

Rozsvícení stromečku s prasátkem Lojzíkem ve Filmovém uzlu Zlín

Zlínské filmové ateliéry rozzáří Lojzíkův vánoční stromeček! Přijďte si společně s námi vychutnat předvánoční atmosféru a v pátek 1. prosince nejen rozsvítit stromeček před Filmovým uzlem, ale také odhalit a pokřtít nové plyšové prasátko Lojzíka z připravovaného animovaného seriálu, které nám s láskou šijí v chráněné dílně Ergo Zlín.

Od 17.00 hodin se můžete těšit na vystoupení dětí z MŠ Kudlov, dáme si Lojzíkův punč, pošleme přáníčka do studia a Tvořivého chlívku, a především s vaší pomocí rozsvítíme vánoční stromeček. Pro děti také chystáme hravý doprovodný program a soutěž s Lojzíkem.

Hlavní program před budovou Filmového uzlu

Začátek v 17.00 hodin, vstupné zdarma:

  • zahájení programu
  • vystoupení dětí z MŠ Kudlov
  • představení a křest plyšového Lojzíka s autory večerníčku O prasátku Lojzíkovi a Janou Kubečkovou z chráněné šicí dílny Ergo Zlín
  • Lojzíkův vánoční punč
  • vánoční přáníčka do studia a Tvořivého chlívku
  • Lojzíkův krámek nejen s knihami a plyšovými Lojzíky
  • rozsvícení vánočního stromečku :)

Navazující program v zábavné expozici Tvořivý chlívek

Začátek cca od 17.45 hodin, symbolické vstupné 20 Kč:

  • hravý program s našimi animátory
  • vánoční kreslení a soutěž o rodinný workshop animace a další ceny, kterou v průběhu prosince vylosují animátoři příběhů O prasátku Lojzíkovi
  • ukázka z připravovaného animovaného seriálu O prasátku Lojzíkovi

Během akce bude jako obvykle otevřená také kavárna Filmového uzlu. V případě nepříznivého počasí se program přesune do kavárny.

Do Filmového uzlu můžete přijet linkou MHD č. 31. Zastávka Filmové ateliéry je přímo před branou do areálu. Příjezdy autobusů jsou v 16:07, 16:37 a 17:12.

 

Rozsvícení vánočního stromečku s prasátkem Lojzíkem - Filmový uzel Zlín

 

Znáte příběhy O prasátku Lojzíkovi?

Dlouhonosé prasátko Lojzík je hlavním hrdinou knížek Pavla a Táni Ondrašíkových a také nového animovaného seriálu, který vzniká pod režisérskou taktovkou Pavla Ondrašíka přímo ve Filmovém uzlu ve Zlíně. Lojzík v něm společně s jeho největším kamarádem Čepeřákem zažívají řadu úžasných dobrodružství na cestě nejen za dlouhým nosem :)

Ve čtvrtém patře Filmového uzlu se nachází prosklené animační studio Lojzík a také expozice Tvořivý chlívek, ve které se děti zábavnou formou dozví, jak se prastáko dostalo z knížky až do výsledného animovaného seriálu.

Řekněte o tom svým přátelům: