Kurzy jógy

Přihlásit se lze i do již probíhajícího kurzu.

Kurzy pro další období připravujeme, termíny budou vypsány koncem měsíce srpna.

Přijďte si zacvičit jógu do Filmového uzlu pod vedením zkušené lektorky Táni Ondrašíkové. Máme pro vás kurzy pro děti a kurzy pro dospělé v originálním prostředí v areálu filmových ateliérů ve Zlíně. Táňa je také spoluautorkou knih a příběhů O prasátku Lojzíkovi, podle kterých přímo ve Filmovém uzlu vzniká nový 26dílný animovaný seriál.

Nemáte s jógou žádné zkušenosti? Všechno si budeme vysvětlovat hezky od začátku. Přijďte si zacvičit na první hodinu a rozhodnete se, jestli přijdete i příště.

Platba bude probíhat převodem na účet.

Další informace: Táňa Ondrašíková, +420 724 031 601

Dětská jóga i s prasátkem Lojzíkem

Dlouhonosé prasátko Lojzík má ve čtvrtém patře Filmového uzlu kouzelné animační studio. A v něm se dějí věci! Lojzík totiž každý čtvrtek odpoledne nenápadně vyklouzne animátorům ze storyboardu, aby mohl s dětmi cvičit jógu. Psssst, tohle je velké Lojzíkovo tajemství, o kterém víte jen vy, děti! A ještě jeden jediný dospělák – Táňa Ondrašíková.

Táňa o Lojzíkovi píše krásné knížky a jsou velcí kamarádi. Byli spolu dokonce v Indii a cvičili tam jógu se starými vousatými jogínskými mistry. A jestli chceš, můžeš s Táňou, Lojzíkem a dalšími dětmi cvičit jógu také. Co tě čeká?

 • cvičení jógy pod vedením šikovné a zkušené instruktorky
 • hry, protažení, kreativita, legrace, důvěra, příběhy
 • a samozřejmě prasátko Lojzík :)

Hravá hodina plná pohybu, smíchu, jógových her a příběhů. Děti se krásně protáhnou, naučí se relaxovat a každou hodinu odplují na vlně fantazie do dalekých krajů… Přijďte se podívat, jak zábavná může jóga být! Aktivní děti se naučí relaxovat a zklidnit, ty pomalejší jóga povzbudí k aktivitě. Rodiče si během lekcí mohou dát něco dobrého v naší stylové kavárně ;)
Táňa Ondrašíková

instruktorka dětské jógy, spoluautorka knih a autorka textů O prasátku Lojzíkovi, vedoucí skautského oddílu Vlčice, maminka malé kouzelné Ronji :)

Profil na webu České asociace dětské jógy:
http://www.cadj.cz/cvicitele/profily-cvicitelu/tana-ondrasikova/

Vzdělání a praxe

 • Pedagogická fakulta UHK, učitelství pro 1.stupeň – anglický jazyk
 • 2013 Intenzivní měsíční Iyengar Yoga Course, Yog-Ganga Centre for Yoga Studies, Dehradun, Indie
 • 2013 Instruktorka hatha jógy, TTC 200 hodin, Surrinder Singh, Rishikesh, Indie
 • 2015 ČADJ (Česká asociace dětské jógy) – akreditovaný kurz Cvičitel jógy II. třídy
 • 2016 ČADJ – Motivační jógové hry pro děti
 • 2018 ČADJ – Kouzlo příběhu v dětské józe
 • 2019-2020 studium vzdělávacího programu „Jóga v širších souvislostech“, Dům jógy v Hlavici, diplom: Instruktorka jógy se zaměřením na zdravotní aspekty jógy
 • 2021 zahájen jógový výcvik „Jóga jako vědomá cesta“, Akasha Praha

Můj příběh

Miluji práci s dětmi – jezdíme spolu na tábory, spíme v týpí, skáčeme po lese, zpíváme a teď i cvičíme jógu. Jóga s dětmi je radost – je plná smíchu, fantazie, příběhů a her… můžete se stát bláznivým chroustem či váženým bojovníkem, rozvaříte se jako špageta nebo vyrostete v pevně zakořeněný strom, roztancujete se jako šípková víla nebo spočinete na zemi jako hadrová panenka… Nejkrásnější pro mě ale je, když v hodině vytvoříme atmosféru důvěry a bezpečí – to se děti začnou otevírat a nechají mě nahlédnout do svých duší.


Pavlína Vařechová

Instruktorka jógy pro dospělé, učitelka mateřské školy, nadšenec pro hru na Tibetské mísy, didgeridoo a jiné netradiční hudební nástroje

Vzdělání a praxe

 • Střední pedagogická škola Boskovice
 • UTB Zlín, Sociální pedagogika
 • 10 let praxe jako instruktorka na dětských táborech s CK Sluníčko Zlín
 • 2016 Univerzita Palackého Olomouc, Celostní muzikoterapie I.
 • 2017 Česká akademie jógy Praha, cvičitel jógy III. třídy
 • 2017 YoFyz centrum Olomouc, Neo Yin Yoga s Deepem Kumarem
 • 2017 ČADJ (Česká asociace dětské jógy) – Jógové hry pro předškoláky
 • 2018 Škola jģy Karakal Frýdek Místek, instruktor jógy II. třídy
 • 2018 ČADJ – Kouzlo příběhu v dětské józe

Můj příběh

Má cesta k józe začala zvědavostí v patnácti letech, tenkrát jógu cvičila moje maminka. Nyní mě jóga doprovází asi sedmým rokem a dělá mi stále větší radost. Trochu té radosti ráda předám i Vám. Jóga totiž není jen protažení a posílení svalů. Můžete si z ní vzít to, co potřebujete. Pomáhá ke zklidnění mysli, harmonizaci energií v těle, učí koncentraci, uvolnění… Možná si jógu oblíbíte jako já. S nadšením vás provedu znalostmi, které mi byly předány a můžeme si spolu užít i netradiční relaxace se zvuky zajímavých hudebních nástrojů. Láska k józe a nadšení pro práci s dětmi mě přivedlo ke cvičení dětské jógy. S dětmi se přicházím podělit o zkušenosti, nápady a hlavně sdílet radost z pohybu a ze společného tvoření a odpočinku. Ve svých lekcích se snažím propojovat jógu, příběhy, hru, relaxaci s hudbou i aktivní souznění do jednoho celku.

Rezervace kurzu

JE-LI KURZ OBSAZEN – případné zájemce zapíšeme na čekací listinu.

Přihláška - jóga děti a dospělí
Potřebujete něco upřesnit? Napište nám to, prosím. V případně dalších dotazů kontaktujte Táňu Ondrašíkovou: +420 724 031 601

Řekněte o tom svým přátelům: