Program FILMOVÉHO UZLU během 56. Zlín Film Festivalu

Program ve dnech 29. 5. – 2. 6. 2016
během 56. Zlín Film Festivalu

Neděle 29. 5. 2016
CELODENNÍ AKTIVITY:

Den s prasátkem Lojzíkem – tvořivá výstava O prasátku Lojzíkovi pro děti i pro hravé dospělé, autorské čtení knížek o Lojzíkovi, jóga s dětmi, animační a výtvarné workshopy, výroba netradičních a originálních placek, prohlídka expozic.

9.00–17.00, FILMOVÝ UZEL ZLÍN, Filmové ateliéry, Filmová 689, Zlín

Úterý 31. 5. 2016
CELODENNÍ AKTIVITY:

Den otevřených dveří Filmových ateliérů – komentovaná prohlídka prostor sídla filmového festivalu a filmových laboratoří, expozice FILMOVÝ UZEL ZLÍN a Střední školy filmové, multimediálních a počítačových technologií včetně návštěvy expozic, animačních workshopů a filmových projekcí. Prostorem i časem návštěvníky provedou Jiří Madzia a Jiří Novotný.

9.00–16.00, Filmové ateliéry, Filmová 174, Zlín

JEDNOTLIVÉ AKCE:
Autogramiáda Ludmily Zemanové a Lindy Zeman Spaleny – představení knihy Karel Zeman a jeho svět z pera Zemanovy dcery, režisérky Ludmily Zemanové a vnučky, animátorky Lindy Zeman Spaleny. Publikace čítající 268 stran bude na místě k prodeji a k podpisu oběma autorkami.

Filmové umění českého režiséra tvořícího ve zlínských ateliérech je uznáváno po celém světě a je součástí nejen české, ale i světové kinematografie. Publikace vypráví Zemanův životní i tvůrčí příběh a přenáší čtenáře do kouzelného světa, který svým dílem režisér vytvořil.

15.30–17.00, FILMOVÝ UZEL ZLÍN, Filmové ateliéry, Filmová 689, Zlín

Čtvrtek 2. 6. 2016
JEDNOTLIVÉ AKCE:

Premiéra videoklipu Cigánova smola cimbálové muziky Harafica – netradiční uvedení nového videoklipu skupiny muzikantů, která překonává hranice folklóru. Animovaný snímek vznikl v produkci FILMOVÉHO UZLU ZLÍN. Slovem přítomné provede Josef Kubáník.

Hostům budou volně přístupné expozice FILMOVÉHO UZLU ZLÍN i prostory ateliéru Karla Zemana v sousedním objektu Střední školy filmové, multimediálních a počítačových technologií.

17.00–19.00, FILMOVÝ UZEL ZLÍN, Filmové ateliéry, Filmová 689, Zlín

Křest publikace Ateliér Hermíny Týrlové – slavnostní představení knihy autorů Jany Janíkové, děkanky Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Lukáše Gregora, vedoucího Ateliéru animované tvorby Fakulty multimediálních komunikací. Publikace o 170 stranách vydaná nákladem 500 ks bude na místě k prodeji a k podpisu oběma autory.

Hostům budou volně přístupné expozice FILMOVÉHO UZLU ZLÍN i prostory ateliéru Karla Zemana v sousedním objektu Střední školy filmové, multimediálních a počítačových technologií.

19.00–21.00, FILMOVÝ UZEL ZLÍN, Filmové ateliéry, Filmová 689, Zlín

Všechny uvedené akce jsou oficiální součástí doprovodného programu 56. Zlín Film Festivalu.

Řekněte o tom svým přátelům: