Galerijní a muzejní noc ve Filmovém uzlu

Filmový uzel pod rouškou noci? Zní to lákavě? Už tento pátek v rámci Galerijní a muzejní noci můžete navštívit Lojzíka spolu s celým Filmovým uzlem. Jedinečná příležitost, která se bude opakovat až za rok.

Skvělá akce Galerijní a muzejní noc, která se uskuteční po celé České republice zavítá i k nám, na Filmový uzel.
Výstava Velikáni českého umění, animační dílny i patro věnované prasátku Lojzíkovi, to vše vás čeká tento pátek.

Jelikož se jedná o ojedinělou akci, připravili jsme pro vás zajímavé aktivity v celém domě. Otevřené bude patro s Lojzíkem, které bude celý večer nabízet společnou velkoformátovou kresbu prasátka Lojzíka na Marsu či tvorbu originálního flipbooku s motivem Lojzíka. Ten si budete moci odnést domů. Naši kolegové poradí každému, kdo by si nevěděl rady.
Samozřejmě nebude chybět oblíbená animační dílna, tentokrát s lektorem Lukášem. Bude vás seznamovat s principy animace a předvede vám zajímavé ukázky. Jak si vytvořit vlastní animovaný film se dozvíte právě tam.

A zcela jistě neopomeneme něco dobrého na zub. Pokud budete potřebovat doplnit energii, v kavárně na vás čeká lahodná káva a jiné alkoholické i nealkoholické nápoje. Samozřejmostí je sladkého občerstvení nebo si můžete dopřát dobroty z grilu, pokud nám to tedy počasí dovolí.

A trešnička na konec, s Galerií Artrium jsme se rozhodli snížit vstupné do expozice výstavy Velikánů českého umění. Plné vstupné za 130,- a snížené za 70,-. V kinosálu vedle expozice budeme promítat krátký film Tvář Zlína. Tento propagační film (1937) obuvnické firmy Baťa byl vytvořen pro Světovou výstavu v Paříži, kde zaznamenal ojedinělý úspěch. Třeba jej v pátek zaznamená znova.

 

Těšíme se na vás!

Galerijní a muzejní noc již v pátek 18. 5. 2018 od 18 do 24 hod!

 

 

Řekněte o tom svým přátelům: