Fotoreport: První letošní příměstský tábor Staň se animátorem

Animační dílna - Filmový uzel Zlín

Ve Filmovém uzlu jsme odstartovali sezonu příměstských táborů Staň se animátorem. S první skvělou partou šikovných dětí jsme si užili týden plný animace a pohybu zakončený závěrečným promítáním pro rodiče.

Na začátku tábora se děti od našich zkušených animátorek Zuzky, Mirky a Katky dozvěděly o animaci, jaké existují techniky a základní pravidla. Seznámily se s prostředím naší výtvarné animační dílny, s ovládáním profesionálních programů. Poté se rozdělily do týmů a začala práce na námětu, scénáři a storyboardu, ve kterém rozkreslily základní scény a situace z příběhu. Důležitý byl také tzv. „pitching“, tedy prezentace a obhájení vlastního záměru.

V další fázi se mladí animátoři pustili do tvorby scén a postav. Následovalo samotné animování na sedmi stanovištích včetně místnosti s multiplánem (prosklený animační stůl s více patry). Děti si také v průběhu týdne vyrobily animační flipbooky a thaumatropy, tedy předchůdce filmové a počítačové animace.

Ukázka flipbooku jedné ze šikovných animátorek

V průběhu tábora nešlo jen o animaci, ale také o aktivní pohyb a poznávání historie filmových ateliérů. Každý den děti čekalo protažení a cvičení s Dandy a Sandrou formou bootcapmu přímo ve Filmovém uzlu i na hřišti, v lese a v okolí naší budovy. Nechyběl ani výlet do historie nejen za Hermínou Týrlovou a Karlem Zemanem v Patře legend i po areálu s naším průvodcem a historikem Jiřím.

Ve čtvrtek přišla na řadu fáze postprodukce a dabingu. Tvůrčí týmy se přesunuly do našeho kinosálu, který jsme proměnili v dabingové studio. Také při nahrávání všech zvuků, ruchů a mluveného komentáře panovala stejně jako po celý týden veselá a tvůrčí atmosféra. Všechny nás to moc bavilo.

A je tu závěr tábora. Tedy páteční finální střih a odpolední promítání rodičům, sourozencům, babičkám, dědečkům, a mnoha dalším, kteří zcela zaplnili naši kavárnu. Po každém krátkém filmu následoval velký potlesk jako sladká odměna pro naše šikovné dětské animátory.

Všem moc děkujeme za úžasný týden plný nadšení a fantazie! A už teď se těšíme na druhý turnus tábora :)

Fotogalerie

 

 

 

Řekněte o tom svým přátelům: