Fotogalerie: Karel Hutěčka ve studiu animace

Karel Hutěčka, vedoucí výroby takových filmů jako Cesta do pravěku nebo Čarodějův učeň, k nám přišel do studia animace zkontrolovat, jestli už všechnu práci nedělají jen počítače. A naši animátoři večerníčku O prasátku Lojzíkovi náhodou jen nesedí s nohama nahoře a jednou za čas zmáčknou tlačítko :D Pro obě strany nádherné inspirativní setkání!

Pavel Ondrašík s kolegy Pavlem Kyzlinkem a Romanem Kudláčkem vysvětlovali, kolik času zabere kresba a následná tvorba kostry prasátka, jak dlouho trvá výroba scény i takových téměř neviditelných detailů jako papírových plamenů. Nebo samotná postprodukce a zpracování několika sekund záběru.

Pan Hutěčka vše bedlivě pozoroval svým velezkušeným pohledem a bylo vidět, že na jednu stranu trochu závidí dnešní možnosti jednoduše opravit záběr nebo přidat strom do scény. A jindy mu zase vrtá hlavou, proč to neudělat „po staru“ jako u filmů Karla Zemana. Dlouho se také debatovalo o tom, jak vnímají animovaný film dnešní děti. A nechyběly ani ryze praktické rady do života – třeba aby chlapi přes samou práci nezapomínali na pořádné jídlo a dávali pozor na své zdraví :)

Na závěr návštěvy se pan Hutěčka podíval na hotové ukázky z Lojzíka a dlouho se pak ještě povídalo v našem kinosálu. Děkujeme za krásné odpoledne!

Fotogalerie

 

Řekněte o tom svým přátelům: