Fotogalerie: Filmový uzel navštívila Dolores Bata Arambasic, vnučka Jana Antonína Bati

Ve čtvrtek 29. 6. 2017 jsme ve Filmovém uzlu přivítali velmi milou a vzácnou návštěvu. Do místa, které nechal v roce 1936 postavit Jan Antonín Baťa, se přijela podívat jeho vnučka Dolores Ljiljana Bata Arambasic.

Vnučku zakladatele filmových ateliérů přivítal iniciátor projektu Filmového uzlu Zdeněk Talaš. Po krátkém posezení v kavárně jsme se vydali na prohlídku po budově, která společně s Velkým ateliérem vznikla v letech 1935-1936 původně jako reklamní filmové studio firmy Baťa.

Dolores si pozorně vyslechla výklad o založení a bohaté historii filmových ateliérů. Živě se zajímala o animační dílnu a workshopy animace, o naši spolupráci se školami i dalšími institucemi. S nadšením zavítala také do Tvořivého chlívku a studia animace ve čtvrtém patře, kde nahlédla pod pokličku tvorby nového seriálu O prasátku Lojzíkovi.

Dolores Ljiljana Bata Arambasic žije v Brazilii na rozlehlé farmě poblíž Bataypory – jednoho ze čtyř brazilských měst, které založil její dědeček. Kromě starosti o farmu je velmi aktivní v udržování českých tradic a folkloru v tamní komunitě. A také výrazného odkazu, který nejen v Brazílii zanechal Jan Antonín Baťa. Do České republiky letos přiletěla podruhé a jsme moc rádi, že si v nabitém programu našla čas i na návštěvu Filmového uzlu.

Děkujeme za velmi příjemné setkání a těšíme se opět příště!

 

Fotogalerie

Řekněte o tom svým přátelům: