9. 2. 2017 – Výstava anatomických kreseb a obrazů Radka Petříčka

Výstava prodloužena až do začátku května 2017 – těšíme se na vás!

Vernisáž výstavy Anatomické kresby a obrazy Radka Petříčka ve FILMOVÉM UZLU ZLÍN

ZLÍN, 6. 2. 2017 – V prostorách FILMOVÉHO UZLU ZLÍN se ve čtvrtek 9. 2. 2017 od 18.00 hodin uskuteční vernisáž výstavy Anatomické kresby a obrazy Radka Petříčka. Odborné i laické veřejnosti budou prezentovány díla výtvarníka a pedagoga, který se ve své tvorbě zaměřuje na plastickou anatomii.

„Jedná se o výstavu anatomických kreseb a obrazů, které mapují mou pětiletou práci. Zabývám se člověkem, stavem jeho těla jako „nosičem lidských emocí“ a tento můj zájem mne přivedl až na pitevnu. Setkání s koncem člověka mě vrací zpátky na začátek k tématu lidského života,“ uvádí k vystavovaným dílům jejich autor Radek Petříček.

MgA. Radek Petříček, Ph.D. se narodil v roce 1978 v Hořicích v Podkrkonoší. V roce 2005 absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru prof. Karla Strettiho. Do roku 2007 působil jako asistent ak. mal. prof. Borise Jirků na Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Od roku 2008 je pedagogem Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Řada jeho studentů uspěla v zahraničí. Je autorem publikace o anatomii, po mnoha letech první svého druhu, která se na pultech knihkupectví objeví v březnu 2017.

V expozici třetího patra FILMOVÉHO UZLU ZLÍN, kde je výstava umístěna, návštěvníci najdou soubor 12 figurálních kreseb, 20 anatomických kreseb, 20 kreseb na téma mimika, 10 závěsných obrazů malovaných olejem a jednu projekci na téma mimika.

 

Řekněte o tom svým přátelům: