85 let filmových ateliérů Zlín

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ FILMOVÝCH ATELIÉRŮ
PŘIPOMÍNAJÍ VÝROČÍ 85 LET EXISTENCE FILMOVÉHO AREÁLU NA KUDLOVĚ.

Do dějin města i československé (nyní české) kinematografie se zlínské filmové ateliéry zapsaly zlatým písmem. Využijte příležitosti, kdy ateliéry uprostřed podzimu otevírají své brány a nechají vám nahlédnout do své minulosti i současnosti. V pátek 15. 10. a v sobotu 16. 10. se můžete do areálu ateliérů zdarma přijít podívat do historických expozic, studií, jedinečných provozů, do malých projekčních sálků na slavné i méně slavné zlínské filmy, a také na ukázku animačních workshopů.

Filmový uzel Zlín nabídne návštěvníkům patro Legend, výstavu Fimfárum, projekce filmů v kinosále a ukázky animačních workshopů.

Dále jsme pro návštěvníky připravili komentované prohlídky v patře Legend a to v pátek 15.10. v časech 14.00 a 16.00, v sobotu 16.10. v časech 11.00, 13.00 a 15.00.

A co ještě uvidíte? Kabinet filmové historie, filmové laboratoře, historickou filmovou techniku, (možná) původní velký ateliér, Creative Hill College – Střední školu filmovou, multimediální a počítačových technologií. Připraveny budou až 4 projekční sálky se zlínskými filmy různého staří a žánrů.

Řekněte o tom svým přátelům: